2030 yılında nasıl bir dünyada yaşamak istiyorum?

Sosyal Fayda 2016 Zirvesi 29 Eylül’de İstanbul ayağı gerçekleşti. Dünyada 7. Türkiye’de ise 4. kez yapılan zirvede küresel sosyal fayda hedeflerine hizmet etmeyi amaçlayan, yerli / yabancı organizasyon ve kurumların sözcüleri, girişimciler, aktivistler sosyal medya fenomenleri, bilim insanlarından oluşan geniş bir yelpazeden ellibeş konuşmacı zengin paylaşımlarda bulundu.

2030 için hayal ettiğimiz dünyanın gerçekleşmesi hedefler için ortak görüş; çoğunluğun farkındalığının sağlanması ve tasın altına elini koymasının sart olduğu. Bunun için de eğitim, inovasyon, teknolojiden maksimum faydalanmak tüm sosyal fayda hedeflerinin zeminini oluşturuyor. Türkiyede her gün sosyal medya hesaplarında paylaşım yapan 45 milyon kullanıcı var ve digital teknoloji bireylerin sosyal fayda farkındalığın oluşmasında maksimum etkiyi sağlayan ve hatta bireylerin hızlı bir sekilde destekçiye dönüşmesine imkan sağlayan bir mecra. Buna en güzel örneği Good4Trust sunumundan geldi. Birkaç yıl önce hizmete girmiş olan imza kampanyası platformu olan sitede sayısı milyonları bulan değişim liderleri giriş yapıyor ve açılan her üç kampanyadan biri başarıyla sonuçlanıyor. Bu rakamlar digital mecra, inovasyon ve gelişen teknolojinin doğru kişilere ulaşmakta ne kadar başarılı olduğunun göstergesi.
Sosyal fayda projelerinin başarısında digital medyanın önemine değinmişken özellikle kurumların / destekçilerin iletişim stratejilerinin doğru kurgulanması, uygulamaların efektif olması acısından bu alanda tecrübeli, konuya hakim çözüm ortakları ve uzmanların görev alması zaman ve kaynakların efektif kullanımını artıracağını da belirtelim.

#2030şimdi, #herkeseanlat ile trend topic olan Sosyal Fayda 2016 İstanbul zirvesinden notlarla kısaca bilgilendirmemizi yaptık. Peki siz 2030’da nasıl bir Dünya istiyorsunuz? İklim, Gıda, Doğa, Çevre Dostu ve daha pek çok konuda toplumsal fayda gözeterek firmanızın ürettiği ürünler, yenilikler ve desteklediği projelerinizi gelin birlikte doğru kişilere en etkin şekilde anlatalım 

TurkTelekom görme engelliler için proje
TurkTelekom görme engelliler için proje

Ozan Sakin (Sofar İstanbul) Kurucu üye
Ozan Sakin (Sofar İstanbul) Kurucu üye
Mert Fırat (oyuncu) İhtiyaç Haritası kurucu üye
Mert Fırat (oyuncu) İhtiyaç Haritası kurucu üye

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *