Google Penguin 4.0 ve bilinmesi gerekenler

Google, sitenizde yapılandırılan backlinkleri tarayan Google Core algoritmasi Penguin’in 4.0 sürümünü tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de Eylül 2016’da aktive etti. Penguen güncellemesi ilk güncellemeden sonraki bütün güncellemelerde Panda güncellemesini tamamlayarak, kaliteli içerik üreten, kaliteli linkler alan sitelerin üst sıralarda yer almasını sağlayıp, sitelerin aldığı linkleri analiz etti ve çöp link alan siteleri cezalandırdı. 2012 yılında başlayan Penguen güncellemelerinin sonuncusu Ekim 2014’te gerçekleşmişti.
2016’da 4.0 sürümünün “gerçek zamanlı güncelleme” özelliği ile oyun değiştirici niteliğe sahip. Web sitenize aldığınız linklerinizin / gelen inbound linklerin risk yönetimi çok daha önemli bir hale geliyor. Bu da SEO danışmanınızın güncelleme sonrası kadar öncesindeki performansının önemini artırıyor:
Zira Link inşaası halen en önemli çalışma alanınız. Web siteniz için mutlaka haftalık olarak bir tarama yapılmalı. Sitenizin link profilinin link metrikleri doğrultusunda analiz edilmesi çok önemli. Google Console bu noktada size destek vermiyor, aynı zamanda link aldığınız sitenin cezalı olup olmadığını da göstermiyor. Sitenize yapmış olduğunuz link yönlendirme eğer cezalı bir siteden ise sizin siteniz de cezalı konuma girebilir.

gerçek zamanlı güncelleme
gerçek zamanlı güncelleme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *