Video Reklamlar

Neden video reklam kullanalım?

Online tüketiciyi incelediğimizde zamanının büyük bir kısmını arama ve sosyal ağlarda geçirdiğini ve bolca video içerik tükettiğini görüyoruz. Gelişen teknoloji tüketiciyi masa başında PC’ye bağımlı olmaktan kurtarıyor artık mobil ve tabletlerde en cok tüketilen içeriklerden biri video haline geldi. Bu nedenle tüketici temasında video reklam diğer reklam formatları kadar önem kazandı. Video izleme tüketicinin bilinçli tercihi, haliyle video izlerken kendisine sunulan ilgili mesajları almaya acık oluyor ve etkileşime geçme oranı artıyor. Örneğin; youtube üzerinde kedi bakımı eğitimi videoları izleyen kişi kedi maması reklamı gördüğünde spor videoları izleyen kişilere göre daha yüksek olasılıkla kedi maması markası ile etkileşime geçiyor.

Video reklam denilince akla ilk gelen hazır bir reklam görselinizin video yayını yapan sitelerde yayınlanması şeklinde düşünebilirsiniz. Aslında video reklamları diğer tüm reklam formatlarının tamamını kullanabildiğimiz daha geniş bir uygulama alanıdır.

Reklam görselinizi tüm video içeriklerin önünde veya izlenme esnasında gösterebilirsiniz,
Banner görselinizi mevcut video içeriklerin önünde veya izlenme esnasında gösterebilirsiniz,
Rich medya görselleri kullanabilir,
Youtube ve diğer video içerik sitelerinde ana ekranda masthead görsel kullanablirsiniz,

Bu kullanımlar ve daha pek cok yaratıcı kullanım Türkiyede ve dünyada video içerik yayını olan tüm siteler, kategoriler, içeriklerde kampanyanıza uygun hedeflemelerle yayınlanabilir. Ayrıca online reklamlarda geçerli olan demografik, lokasyon ve tüketici ilgi alanına göre hedeflemelerin biri veya birkaçı aynı kampanyada kullanılabilir.

Tüketicinizle etkileşimi artırmak ve ürünlerinizi ilgili içerikleri tüketen müşterilerinize ulaştırmak için sizde video reklamlar için harekete geçin ve uzman tavisyesine göre reklam kopyanızı hazırlayın