SSS

[spoiler title=’Online Performans Pazarlamada Tıklama Başına Maliyet Nedir (Pay Per Click)?’]Online Performans Pazarlamada Tıklama Başına Maliyet; sitenize trafik yönlendirme prensibiyle çalışan bir online reklam modelidir. Online görünürlüğü artırır ve yatırım getirisi ölçülebilir bir modeldir. Arama Motoru reklamlarında yapılan her kelime arama sorgusunda ilgili siteler linkler taranırken paralı arama reklamı yapan firmalar için TBM (PPC) yeniden belirlenir. Örneğin ayakkabı kelimesi le arama motorunda sorgu yaptığınızda ilgili paralı arama reklamları içinde ayakkabı kelimesi olanları reklam alanında beliren sonuçlar olarak görüyoruz ve her birinin sıralamaya göre farklı TBM vardır.
Online Performans Pazarlama yönetim hizmetimizle, müşterilerimiz için değeri olan arama kelimelerini ortaya çıkarıyoruz. Bu anahtar kelimelerin aramalardaki en efektif değerini belirlemek ve müşterimizin online performans pazarlama hedeflerini gerçekleştirmek için sürekli optimize ediyoruz.
[/spoiler]
[spoiler title=’Online Performans Pazarlamada Tıklama Başına Maliyet Nasıl çalışır (Pay Per Click)?’]Arama Motoru Pazarlamasında reklam kampanyaları sizin kategorinizdeki ilgili anahtar kelime ve gruplarını, hedefkitleniz olan online tüketicilerin arama sorguları ile eşleşmesini yapar.
Tıklama Maliyeti arama motoru platformunun yaklaşık verileriyle tahmini olarak belirlenmiş bir fiyattır. Bu fiyatın üstünde bir seviyede reklam yayın fiyatı belirlemek de mümkündür. Ancak yüksek fiyat vermek yalnızca rekabetin yüksek olduğu anahtar kelimelerde reklamınızın arama sonuclarındaki yerleşim sıralamasını iyileştirerek efektif bir kullanım sağlayabilir. Aksi takdirde yani arama kelimelerinizin tamamına yüksek fiyat belirlemek gereğinden fazla bütçe kullanmanıza sebep olur.
Arama Motoru’nun, arama konusu ile site içeriği ilgi durumunu ve teknik standarlarını da dikkate alarak kalite puanı belirlediğini aklımızda bulundurmamız gerekiyor. Sitenizin kalite puanı arttıkça ilgi oranı yüksek anahtar kelimelerin açık artırma fiyatı düşer.
t[/spoiler]
[spoiler title=’Fiyatlar ne kadar?’]Fiyatlar anahtar kelime rekabetini oluşturan dinamiklere göre değişmektedir. Reklamverenin cok fazla olması, anahtar kelime acık artırmasının yüksek olması v.b.
Alaka düzeyi yüksek kelimelerin en efektif fiyat seviyesini belirlemek için sürekli optimizasyon yapıyoruz. Bunun için Google anahtar kelime aracı ile yaklaşık fiyat seviyesini tesbit ediyoruz. İşletmenizin yatırım getirisini sağlıklı bir şekilde yükseltecek olan anahtar kelimelerin tanımlanması ve optimize edilmesi nde uzmanlarımızın online performans pazarlama deneyimiyle işletmenize sağlayacağı katkının yüksek olacağına inancımız tamdır.
[/spoiler]
[spoiler title=’Online Performans Pazarlamada Tıklama Başına Maliyeti efektif yapan şey Nedir (Pay Per Click)?’]Reklamlarınızı TBM bazlı yayınlamak bir anlamda SEO gibi çalışır. Reklamlarınız için en uygun anahtar kelimeleri tanımlamak, rakip analizi ve sürekli takipte olmak kampanya başarınızı artırmak ve yatırım getirinizi yüksekltmek için olması gerekenlerdir.
SEO ve online performans pazarlama (TBM) arasındaki temel farklılık ; arama motoru sonuç sayfalarında sitenizin görünürlüğünü artırmak, üst sıralarda bir yerleşim sağlamak için yapılacak SEO optimizasyonu aylar alabilecek bir süreçken, performans pazarlama kampanyaları sitenizi çok hızlı başarıya ulaştırır. Üstelik performans pazarlama TBM ölçülebilir sonuçlar üretir. 3-4 günlük bir kampanya sonuçlarının bile yatırım getirisini takip edebilirsiniz.
Performans Pazarlamada pahalı değildir ve taahhüt yoktur. Kampanya önceliklerinize göre aylık yada günlük bütçe artırabilir yada düşürebilirsiniz. Reklamlarınız yalnızca işletmeniz için yüksek değer ürettiğini bildiğiniz ve anahtar kelime olarak belirlediğiniz kelime sorgulamalarında gösterilir. Bu da reklam harcamalarınızda size tam kontrol avantajı sağlar.
[/spoiler]
[spoiler title=’Online Performans Pazarlamayı işletmem/ürünlerim için nasıl kullanabilirim?’]ClickCo’da online performans pazarlama için her müşterimizin ihtiyaç ve hedeflerine göre çözüm üretiyoruz. Çalışma şartlarınızı belirleyip, hizmetlerimizi almaya başladıktan sonra, sitenizin başarısının 100% ‘e kadar arttığını görebilirsiniz
Müşterilerimizin ihtiyaç ve hedeflerine göre online performans pazarlamada TBM yerine CPL(Cost Per Lead / Edinim Başı Maliyet) ve CPA (Cost Per Acquisition/….) kampanya modeli ile de çalışmak mümkün.
EBM (CPL) model; kampanya hedefi birden fazla temas noktasında müşteri ile etkileşime geçmek (newletter listesi oluşturmak, tüketiciyi üyelik/fan sayfalarına çekmek, doğrudan pazarlama listeleri oluşturmak, üye kazanımı için iletişim bilgisi almak gibi) olan müşterilere önerilmektedir. Bu modelde hedeflenen birim edinim maliyeti ile bütçe oluşur.
EBM (CPA) kampanyaları satış edinimidir, insan kaynağı devreye girmeksizin online satınalmanın tamamlanıp işlem sonunda kredi kartı ödeme onayının bulunduğu sayfa referanstır.
EBM (CPA) modelinde edinim sürecinde kontrolünüz düşüktür (işinizin doğasına göre durum değişmekle birlikte). Tüketicinin satınalma kararı vrme sürcinin cok uzun olduğu ürün/hizmet kategorilerinde EBM (CPA) modeli beklentiyi arşılamayabilir. Bu gibi durumlarda alternatif satış kanalları desteği düşünülmelidir. Telemarket, doğrudan satış v.b.
EBM (CPL) kampanyalar yüksek volumde ve düşük ağırlıkta olur. Tüketicinin basit bir iletişim formu doldurup göndermesi gereklidir. Burada dönüşüm bir e-mail adresi kadar basit bir veridir. Diğer tarafta EBM (CPA) kampanyaları düşük volumludur ve online satınalma sürecinin tamamlanıp işlem bittikten sonra ödeme onayı sayfası esas alınır.
Stratejinizi belirledikten sonra bize vereceğiniz kampanya amacı ve beklenti bilgisiyle birlikte sizin çalışmaya başlıyor ve en ideal kampanya çercevesini belirleyip bütçesini oluşturuyoruz. Sonra hesabınızı yapılandırıp, gerekli olan anhtar kelime çalışması ile kampanya hazırlıyoruz. Size en yüksek faydayi sağlayacak reklam metinleri hazırlıyoruz. Yözlendirme sayfa kalitesini kontrol edip gerekli otimizasyonu yapıyoruz. Takip ve raporlamalarımız için bağlantı ve ayarları kontrol ediyoruz. Tüm bu aşamalar sitenizin tam potansiyelini gerçekleştirmesi için yaptığımız çalışmalardır.
Kampanya başladıktan birkaç gün içinde siteye gelen trafik, edinimlerin kampanya stratejimizde belirlediğimiz gibi arttığını siz de görüyor olacaksınız
[/spoiler]
[spoiler title=’Hangi arama platformları için optimizasyon yapıyorsunuz?’]Fonksiyonları birbirinden tamamen farklı ve alanında lider olan 5 ayrı plaforma odaklanıyoruz Google, Yahoo, MSN, Facebook and Linkedin.[/spoiler]
[spoiler title=’TBM (Pay Per Click) efektif olduğunu nasıl temin edebilirsiniz?’]Bu alanda uzun zaman dilimine yayılmış tecrübeyle sabit, TBM (Pay Per Click) her kampanyadaki başarı ile kendini tekrar kanıtlamaktadır.
Kampanyanızı yönetirken sürekli analiz ve optimizasyona odaklanıyoruz ve kampanya bütçenizle en yüksek değeri üretmeniz için çalışıyoruz.
[/spoiler]
[spoiler title=’ClickCo ile neden çalışalım?’]Bu alanda uzun zaman dilimine yayılmış tecrübeyle sabit, TBM (Pay Per Click) her kampanyadaki başarı ile kendini tekrar kanıtlamaktadır.
Kampanyanızı yönetirken sürekli analiz ve optimizasyona odaklanıyoruz ve kampanya bütçenizle en yüksek değeri üretmeniz için çalışıyoruz.
Uzun yıllar pazarlama iletişimde pek çok ürün ve hizmet kategorisinde yerli ve yabancı firma için çözüm üreten uzman bir ekibiz. Teknolojiyle uyum merakımız, analitik düşünme, pazarlama çözümleri üretme tutkumuz bizim en sevdiğimiz yeteneklerimiz. Tüm bu yeteneklerimizi parlatan Online performans pazarlamayı cok seviyoruz
Mesleki birikim ve tutkumuzla pekişmiş olan hizmet kalitesi anlayışımız bu alanda bizim en temel farkımızdır. Başarılı müşteri ilişkileri yönetiminde de bu farkı herkesle paylaşmaktan gurur duyuyoruz !
[/spoiler]
[spoiler title=’Online Performans Pazarlama kampanyasında ajans hizmet bedeli ne kadar?’]Yönetim fee’si adı altında sabit bir rakam söz konusu değildir, çünkü bizimle çalışan her müşteri özeldir ve çalışma şartlarımızı işin doğasına göre ve müşterimizin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlıyoruz. Sitemizdeki iletişim sayfasından dilediğiniz zaman bizimle temas kurabilirsiniz. Size özel şartları konuşup değerlendirdikten sonra önerilerimizi sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız[/spoiler]