YouTube Connect Geliyor!

googles-youtube-connect-completes-the-livestreaming-triangle
Twitter’ın Periscope’u çıktığı andan tarafından hızla yayılmış ve Facebook’un Live’ı uygulaması da kullanıcılardan olumlu puan almıştı. Google projesi olan YouTube Connect‘ de muadilleri gibi canlı yayın fırsatı sunacak deniliyor.
Bahsedilen bu proje için şimdilik Google tarafından her hangi bir açıklama yapmadı ve sadece bir haber olarak internette dolaşıyor. Aslında Android ve iOS kullanıcıları YouTube vasıtasıyla canlı yayın yapılmasını sağlayacak olan uygulamayı şu anda web üzerinde kullanabiliyorlar. Ancak mobil cihazlar için geliştirilen uygulama adı YouTube Connect olarak karşımıza çıkacak. Öyle ki uygulama doğrudan kullanıcıların YouTube kanalları üzerinden canlı yayınlara ulaşılmasını sağlayacak.
YouTube Connect’in tamamen bağımsız olacağı ve Facebook veya Twitter ile hiçbir bağlantısı olmayacağı biliniyor. Canlı yayınları sadece YouTube üzerinden izleme fırsatınız olacak. YouTube Connect istek doğrultusunda arşivlenen yayınları istenildiği anda banttan yayınlıyormuş gibi tekrar izlenmesine de imkan verecek Şu konuyu özetle vurgulamak gerekir ki, canlı yayınlara bağlantının Hd ayarında son derece hızlı ve kaliteli olacağı söylenen YouTube Connect hakkında şimdilik yukarıda belirtilen özelliklerden uygulamanın adı hariç resmi olarak duyurulmuş değil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *